KONST / Litografier / Färglitografier 9513168
nr 951 3168
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografier, 4 st. Bengt Lindström (1925-2008), numrerade, signerade i trycket, motivet: 30x23
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 30 mars 2015
kl 19:10:56
30/3 15:33:15
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström